projekty zrealizowane

  • MediaEstimator Estymacja skuteczności działań sponsoringowych i lokowania produktów z wykorzystaniem rozwiązań technologicznych automatyzacji procesów akwizycji, przetwarzania i wartościowania ekspozycji marek i produktów w przekazach medialnych
    • Projekt rozwojowy POIR.04.01.04-00-0055/18 współfinansowany przez NCBiR w ramach programu Inteligentny rozwój, realizowany przez firmę PRESS SERVICE Monitoring Mediów Sp. z o.o. we współpracy z PCSS. W ramach projektu zautomatyzowane zostaną procesy pozwalające na śledzenie informacji w wszystkich kanałach masowego przekazu – prasie, RTV, Internecie, podcastach i mediach społecznościowych. Powstanie usługa wyszukiwania i analizowania materiałów tekstowych, głosowych, obrazu, wideo oraz ich połączeń. Wypracowane zostaną technologie monitorowania i identyfikowania logotypów, marek i skojarzonych z nimi produktów w przekazach mediowych (product placement), materiałach sponsoringowych oraz w treściach powstających w ramach działań „content marketingu” i PR.
      Okres realizacji: 33 miesiące
      Termin zakończenia: 31 grudnia 2021
  • INSENSION Personalized intelligent platform enabling interaction with digital services to individuals with profound and multiple learning disabilities
    • Projekt rozwojowy współfinansowany ze środków unijnych w ramach programu Horizon 2020 – Interfaces for Accessability (ICT-23-2017) realizowany we współpracy z Padagogische Hochschule Heidelberg (Niemcy), Institut Jozef Stefan (Słowenia), Fundacion CTIC Centro Tecnologico Para El Desarrollo En Asturias De Las Tecnologias De La informacion (Hiszpania), Stowarzyszenie Na Tak i Harpo Sp. z o.o.. Celem projektu jest stworzenie platformy opartej na technologii informacyjnej i komunikacyjnej (ICT), która umożliwi identyfikację niekonwencjonalnych zachowani symbolicznych i interpretacje kontekstu społecznego wśród osób głęboko upośledzonych z trudnościami w uczeniu się, dzięki czemu osoby te będą lepiej zrozumiane przez ludzi i usługi cyfrowe.
      Okres realizacji: 36 miesięcy
      Termin zakończenia: 30 czerwca 2021
  • MM Automatyzacja i optymalizacja efektywnej metody śledzenia rezonansu informacji w mediach polskojęzycznych wraz z analizą sentymentu wartościowań
    • Projekt rozwojowy POIR.01.01.01-00-1532/15-00 współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny rozwój, zrealizowany przez firmę PRESS-SERVICE Monitoring Mediów Sp. z o. o. we współpracy z PCSS. Rezultatem projektu jest unikalna w skali krajowej usługa umożliwiająca monitorowanie w mediach informacji pochodnych dla podanej przez użytkownika informacji bazowej w postaci słów kluczowych lub poszukiwanych fraz. Celem jest ustalenie co się dzieje lub działo z bazową informacją, jakie inne źródła ją wykorzystały, kiedy, z jaką mocą i w jakim stopniu ją rozpropagowały. Usługa wykorzystuje wyniki automatycznego rozpoznania mowy dla materiałów audio i audio-wizualnych.
      Okres realizacji: 30 miesięcy
      Termin zakończenia: 31 grudnia 2018
  • IVA Platforma usługowa IVA wirtualnych agentów głosowych do automatyzacji pracy awaryjnych infolinii zgłoszeniowych
    • Projekt rozwojowy współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, zrealizowany przez firmę Haxon Telecom Sp. z o. o. we współpracy z PCSS i Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania. W ramach projektu zaimplementowany został specjalizowany samouczący się system Inteligentnego Wirtualnego Agenta (IVA) wykorzystujący technologię rozpoznawania mowy ASR na potrzeby automatyzacji procesów dialogowych w wielojęzykowych awaryjnych infoliniach zgłoszeniowych takich jak: infolinie awarii sieci energetycznej, wodociągowej, gazowej oraz infolinie wykorzystywane przez centra zarządzania kryzysowego.
      Okres realizacji: 21 miesięcy
      Termin zakończenia: 28 września 2018
  • EMMA22 System zarządzania informacjami w transmisji elektronicznej (radio, TV)
    • Projekt rozwojowy DOB-BIO6/22/133/2014 współfinansowany ze środków NCBiR (obszar obronność i bezpieczeństwo państwa), realizowany we współpracy z AGH, SATLAN oraz PPWB. Wynikiem realizacji projektu jest system wspomagający działalność informacyjno-analityczną służb specjalnych w zakresie pozyskiwania i analizowania informacji pochodzących z tzw. źródeł otwartych.
      Okres realizacji: 35 miesięcy
      Termin zakończenia: 30 listopada 2017
  • ARM-1 Zaawansowany system automatycznego rozpoznawania i przetwarzania mowy polskiej na tekst, dedykowany dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa.
    • Projekt rozwojowy DOBR/0008/R/ID1/2013/03 współfinansowany ze środków NCBiR (obszar obronność i bezpieczeństwo państwa), realizowany we współpracy z PPBW oraz FVS. Wynikiem realizacji projektu jest nowy ulepszony silnik rozpoznawania mowy dla języka polskiego, aplikacja rozpoznawania mowy Airnote oraz system Tekstowej Indeksacji Nagrań – rozwiązania dostosowane do potrzeb służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa.
      Okres realizacji: 41 miesięcy
      Termin zakończenia: 30 września 2016
  • POP Pozyskiwanie i przetwarzanie informacji słownych w militarnych systemach zapobiegania oraz zwalczania przestępczości i terroryzmu
    • Projekt rozwojowy O R00 0170 12 finansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego RP, realizowany we współpracy z FVS oraz FUAM. Celem projektu było opracowanie systemu rozpoznawania treści językowych oraz pozajęzykowych zawartych w sygnale mowy, określających charakterystyczne cechy głosu mówcy dla optymalizacji systemów rozpoznawania mowy oraz systemów sterowania urządzeniami automatycznymi za pomocą głosu.
      Okres realizacji: 24 miesiące
      Termin zakończenia: 19 grudnia 2012
  • ZSKM Zintegrowany system automatycznej konwersji mowy polskiej na tekst oparty na modelu językowym stworzonym w środowisku analizy i obiegu dokumentów prawniczych w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego
    • Projekt badawczo-rozwojowy O R00 0067 07 finansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego RP, realizowany we współpracy z PPBW oraz FUAM. Wynikiem realizacji projektu jest autorski silnik rozpoznawania mowy oraz bazująca na nim aplikacja ARM rozpoznawania mowy dyktowanej dla języka polskiego ukierunkowana na zastosowania prawnicze.
      Okres realizacji: 24 miesiące
      Termin zakończenia: 8 lipca 2011

wiadomości